Newsletter březen 2017

V březnu zahájí Památník Lidice hlavní návštěvnickou sezónu, která bude letos ve znamení významných historických výročí.

Zahájení hlavní návštěvnické sezóny je pro návštěvníky připraveno na 29. března. Návštěvnická sezóna roku 2017 se nese ve znamení významných historických výročí. V červnu si připomínáme 75. výročí lidické tragédie, 70. výročí položení základního kamene nové obce Lidice, 50. výročí Lidické sbírky a 45. výročí Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice.

18. března pořádá vzdělávací oddělení Památníku Lidice velikonoční výtvarnou dílnu pro rodiny s dětmi v Lidické galerii.

V prvním patře Lidické galerie pokračuje výstava Spectaculum aneb jak se žije umělci, ke které jsou připraveny tvůrčí vzdělávací programy pro školky a školy, a v polovině března také fotografický workshop pro veřejnost s jedním z autorů výstavy, fotografem Martinem Homolou.

V kabinetu Lidické sbírky je už pouze do konce března ke zhlédnutí videoprojekce uměleckého díla Pravdoliubova Ivanova Černé balóny (Black Baloons).

Ve výstavních síních v areálu muzea můžete navštívit dvě putovní výstavy - ve výstavní síni In Memoriam výstavu Osobnosti ostravské operace a ve výstavní síni Pod Tribunou výstavu Děti ve válce, která zde bude umístěna do 29. března.

Těšit se můžete na další pořady v rámci Lidických zimních večerů, konkrétně na představení Arnošta Goldflama v podání Divadla na vísce Hořovice v režii Slávky Hozové Dámská šatna, na křeslo pro Gustava Oplustila a na koncert vážné hudby Kouzelný svět operety, který se uskutční 29. března jako součást programu zahájení hlavní návštěvnické sezóny. Během večera bude zároveň pokřtěno sedmé pokračování knihy Lidické podvečery s hvězdami.

Celý březnový program naleznete zde.

Autor: J. Chourová Plachá