Fotografická soutěž

Památník Lidice ve spolupráci s NKP Ležáky pořádá ve školním roce 2016/2017 již 7. ročník fotografické soutěže pro děti a mládež ve věku 9–19 let a pro seniory pod názvem Memento Vitae.

Předmětem soutěže je zachytit pocit z památného místa (Ležáky, Lidice, Lety, Ploština, Javoříčko, Prlov aj.), které je spojeno s nacistickou represí na území České nebo Slovenské republiky.
Podmínkou účasti je zaslat poštou na kontaktní adresu vyhlašovatele fotografie památného místa spolu s registračními údaji. Fotografie mohou být v libovolném formátu, na kvalitním fotografickém papíru, jeden autor může zaslat maximálně deset fotografií do 30. dubna 2017. Na obálku uveďte zřetelně „Fotografická soutěž“. Autoři nejlepších prací budou odměněni věcnými cenami od partnerů soutěže a jejich fotografie budou vystaveny v Památníku Lidice a na dalších památných místech ČR a SR.

Kontaktní adresa

Památník Lidice
Fotografická soutěž
Tokajická 152
273 54 Lidice

Registrační údaje k soutěži zasílejte s označením „Fotografická soutěž“ na adresu edulidice-memorial.cz.

Výzva k účasti - 7. ročník

Registrační údaje

Statut

Výsledky 2016

Výherci a ocenění se sešli na slavnostním vyhlášení výsledků 6. ročníku soutěže dne 20. 10. 2016 v NKP Ležáky, kde získali diplomy, publikace Památníku Lidice, poukazy na fotografické služby od Centrum FotoŠkoda a vyslechli krásnou přednášku o Karlu IV. a jeho životě. Poté byli ocenění s doprovodem pozváni na slavnostní oběd a prohlídku pietního území s odborným výkladem. Více informací naleznete ve Výsledkové listině 2016.

Během vyhlášení také probíhala výstava zaslaných fotografií.  


Ve fotogalerii nyní naleznete některé příspěvky letošního ročníku, jsou mezi nimi i některé oceněné fotografie a několik fotografií ze slavnostního vyhlášení výsledků v NKP Ležáky.

6. ročník fotografické soutěže podpořilo Centrum FotoŠkoda, které věnovalo poukázky na fotografické služby pro oceněné.