Fotografická soutěž

Památník Lidice ve spolupráci s NKP Ležáky pořádal ve školním roce 2016/2017 již 7. ročník fotografické soutěže pro děti a mládež ve věku 9–19 let a pro seniory pod názvem Memento Vitae.

Předmětem soutěže je zachytit pocit z památného místa (Ležáky, Lidice, Lety, Ploština, Javoříčko, Prlov aj.), které je spojeno s nacistickou represí na území České nebo Slovenské republiky.
Podmínkou účasti bylo zaslat poštou na kontaktní adresu vyhlašovatele fotografie památného místa spolu s registračními údaji. Fotografie mohly být v libovolném formátu, na kvalitním fotografickém papíru, jeden autor mohl zaslat maximálně deset fotografií do 30. dubna 2017. Autoři nejlepších prací budou odměněni věcnými cenami od partnerů soutěže a jejich fotografie budou vystaveny v NKP Ležáky a na dalších památných místech ČR a SR.

Kontaktní adresa

Památník Lidice
Fotografická soutěž
Tokajická 152
273 54 Lidice

Výzva k účasti - 7. ročník

Registrační údaje

Statut

Výsledky 2017

Oceněné srdečně zveme na slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku soutěže dne 23. 6. 2017 ve 14:00 hodin v NKP Ležáky, kde získají diplomy, publikace Památníku Lidice, poukazy na fotografické služby od Centrum FotoŠkoda a zároveň oceněné zveme do Ležáků již od 10:00 hodin, kdy bude probíhat zajímavý doprovodný program . Ocenění budou též pozváni na slavnostní oběd a prohlídku pietního území s odborným výkladem. Více informací naleznete ve Výsledkové listině 2017 a informace o programu dne zde: www.lezaky-memorial.cz/projekty-a-souteze/memorial-karla-kneze/.

Během vyhlášení bude také probíhat výstava zaslaných fotografií.  


Ve fotogalerii nyní naleznete některé příspěvky loňského ročníku, jsou mezi nimi i některé oceněné fotografie a několik fotografií ze slavnostního vyhlášení výsledků v NKP Ležáky.

7. ročník fotografické soutěže podpořilo Centrum FotoŠkoda, které věnovalo poukázky na fotografické služby pro oceněné.