Jak se portrétuje voda

Edukační program k 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Voda, jako hlavní téma letošního ročníku dětské výtvarné výstavy, umožňuje nahlédnout na rozličné způsoby, jak vodu a její příbuzná témata zachytit. Na výstavě se seznámíme s dětskými pracemi s celého světa, prohlédneme si různé vodní náměty očima vrstevníků. Blíže však prozkoumáme portrét vody od renesančního malíře Guiseppe Arcimbolda. Jste zvědaví, jak se takový portrét vody může namalovat? Budete jistě překvapeni. Program počítá s aktivním zapojením dětí.

Cílová skupina: žáci 1. - 4. třídy ZŠ

Délka programu: 60 – 75 minut

Cena za program: 45 Kč / dítě, pedagogický doprovod zdarma, skupina nad 20 osob má slevu 10% na celkovou částku.

Programy se vždy konají v Lidické galerii v Lidicích, v expozici výstavy.

Objednávat se můžete na programy v období do konce trvání výstavy 25. 11. 2018 na emailech borovalidice-memorial.cz; vondruskovalidice-memorial.cz; nebo na telefonním čísle: 778 735 870 nebo 312 253 063.

Jak se k nám dostanete: Z Kladna i z Prahy autobusy v rámci PID - autobus 300 (stanice metra Nádraží Veleslavín, trasa A) do zastávky Lidice, Památník a dále pěšky do Lidické galerie cca 15 minut, autobus 322 do zastávky Lidice, obecní úřad "Lidice, ObÚ", který staví přímo před budovou Lidické galerie, nebo autobus 324 (stanice metra Zličín, trasa B) do zastávky Lidice, Památník a dále pěšky do Lidické galerie cca 15 minut.