Voda ve výtvarném umění

Edukační program k 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Voda se ve výtvarném umění objevuje poměrně často. Voda proudící krajinou všemi směry spoludotváří podobu všech přírodních scenérií. Proměnlivost krajiny byla předmětem zkoumání mnohých malířů a výtvarníků. Snažili se zachytit všechny atmosférické jevy a nestálost okamžiku – mrholení déšť, mlhu, bouři a jiné. Na pozadí dětských dílek s náměty vody se seznámíme i s  vybranými uměleckými díly starých mistrů. Může pestrý svět dětské fantazie překonat i slavná umělecká díla? Nahlédneme také do Lidické sbírky, kde budeme objevovat vodní prvek v dílech moderních a soudobých umělců.

Cílová skupina: žáci 5. - 9. ročníku ZŠ, ZUŠ, studenti SŠ

Délka programu: 90 minut

Cena za program: 45 Kč / dítě, pedagogický doprovod zdarma, skupina nad 20 osob má slevu 10% na celkovou částku.

Programy se vždy konají v Lidické galerii v Lidicích, v expozici výstavy.

Objednávat se můžete na programy v období do konce trvání výstavy 25. 11. 2018 na emailech borovalidice-memorial.cz; vondruskovalidice-memorial.cz; nebo na telefonním čísle: 778 735 870 nebo 312 253 063.

Jak se k nám dostanete: Z Kladna i z Prahy autobusy v rámci PID - autobus 300 (stanice metra Nádraží Veleslavín, trasa A) do zastávky Lidice, Památník a dále pěšky do Lidické galerie cca 15 minut, autobus 322 do zastávky Lidice, obecní úřad "Lidice, ObÚ", který staví přímo před budovou Lidické galerie, nebo autobus 324 (stanice metra Zličín, trasa B) do zastávky Lidice, Památník a dále pěšky do Lidické galerie cca 15 minut.