Muzeum Památníku Lidice je otevřeno

1. září 2022 jsme otevřeli brány muzea veřejnosti.

Po dlouhodobé rekonstrukci muzea Památníku Lidice, která měla za cíl statické zajištění budovy, obměnu AV technologie v multimediální expozici a modernizaci recepce, jsme v novém prostoru konečně přivítali první návštěvníky - badatele a historika Jaroslava Čvančaru a skupinu německých studentů.

Přijďte osobně posoudit, jak se rekonstrukce povedla.

Dále můžete navštívit přilehlé výstavní prostory s doprovodnými expozicemi. Ve výstavní síni Pod Tribunou je k vidění nová expozice "Lidice (v) minulosti" a v navazující promítací místnosti prezentujeme nově vzniklý 3D model starých Lidic. Vstup zdarma. Ve výstavní síni In Memoriam představujeme novou výstavu Lidická tragédie od Eduarda Stehlíka. Vstup zdarma.

V Lidické galerii si prohlédněte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma MUZEUM v prvním patře a v přízemí obměněnou expozici Remember Lidice k 55. výročí založení Lidické sbírky umění 20. a 21. století.

Nezapomeňte zhlédnout expozici o výstavbě nových Lidic v rodinném domku č. p. 116 v sousedství Lidické galerie.

V souvislosti s rostoucími cenami energií jsme od září nuceni upravit cenu vstupného. Nový ceník naleznete zde: https://www.lidice-memorial.cz/kontakt/oteviraci-doba-a-vstupne/

Nově lze v Lidické galerii platit platební kartou.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Autor: Jana Chourová Plachá