Muzeum Památníku Lidice je UZAVŘENO

Muzeum Památníku Lidice je dočasně uzavřeno z důvodu rekonstrukce. Znovuotevření je plánováno na 1. září 2022.

Z důvodu komplikací provázejících rekonstrukci a modernizaci recepce muzea Památníku Lidice je muzeum až do 31. 8. 2022 uzavřeno. Po dobu uzavření muzea můžete využít prohlídek ostatních objektů Památníku Lidice.

Ve výstavní síni Pod Tribunou je k vidění nová expozice "Lidice (v) minulosti" a v navazující promítací místnosti prezentujeme nově vzniklý 3D model starých Lidic. Vstup zdarma.

Ve výstavní síni In Memoriam představujeme novou výstavu Lidická tragédie od Eduarda Stehlíka. Vstup zdarma.

V Lidické galerii si prohlédněte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma MUZEUM v prvním patře a v přízemí obměněnou expozici Remember Lidice k 55. výročí založení Lidické sbírky umění 20. a 21. století.

Dále můžete navštívit expozici o výstavbě nových Lidic v rodinném domku č. p. 116 v sousedství Lidické galerie.

Vstupné na komentované prohlídky s průvodcem a suvenýry zakoupíte v recepci Lidické galerie.

Omlouváme se za dočasná omezení. Zachovejte nám přízeň, těšíme se na Vaši návštěvu.

Autor: Jana Chourová Plachá

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.