Premiéra Homérovy Iliady v Památníku Lidice| LISA PETERSON, DENIS O'HARE

Moderní divadelní adaptace největšího eposu všech dob. Příběhu o válce, cti, hněvu a smíření.

Je nám ctí, pozvat vás k vůbec prvnímu uvedení nejnovějšího představení největšího eposu světové literatury, Homérovy Opens external link in new windowIliady, které se uskuteční 7. srpna ve 20:00 v místě, které bylo válkou poznamenáno jako žádné jiné – v Lidicích. Výtěžek společného projektu Divadla Bez zábradlí a Památníku Lidice půjde na Opens external link in new windowVojenský fond solidarity, jehož posláním je pomáhat těm, kteří jsou válce nejblíže, vojákům a jejich rodinám. 

Díky skvělému textu autorů adaptace, Lise Peterson a Denisi O’Hare, práci amerického režiséra Guye Robertse i hudbě skotského skladatele Patricka Neila Doyla vzniklo představení, kterému se daří ukázat, že Homérova práce nepatří jen do osnov hodin literatury, ale že jde o dílo plné emocí, příběh, který byl aktuální v každé etapě lidských dějin. Pojednává totiž o válce. 

Půjde o mimořádnou událost, která se již nebude opakovat. Celá scéna byla pro tuto příležitost upravena přímo na míru prostředí, ve kterém se představení odehraje. Součástí vstupenky bude zároveň i vstup do areálu Památníku Lidice včetně komentované prohlídky pietního území, prohlídky Opens external link in new windowLidické sbírky výtvarného umění s její kurátorkou, Opens external link in new windowMezinárodní dětské výtvarné výstavy nebo expozice Opens external link in new windowStavíme nové Lidice

Neváhejte proto navštívit 7. srpna Památník Lidice, který se nachází jen patnáct minut ze Zličína či Veleslavína. Budete mít příležitost navštívit významné pietní místo našich dějin, navštívit zajímavé expozice, zhlédnout neopakovatelné divadelní představení a přispět na dobrou věc. 

Opens external link in new windowLístky jsou již v prodeji, přičemž si můžete vybrat v různých cenových úrovních. Čím dražší lístek si koupíte, tím více Vojenský fond solidarity podpoříte. 

Autor: Tamara Hegerová