Zvýhodněné vstupné pro občany Ukrajiny

Pro ukrajinské občany je vstup do všech prostor Památníku Lidice ve výši 1,- Kč.

Posláním Památníku Lidice je také upozorňovat na hrůzy, které přináší válka. Dění na Ukrajině nás všechny velmi znepokojuje, a proto jsme se rozhodli umožnit zasaženým ukrajinským rodinám vstup do Památníku Lidice v režimu zvýhodněného vstupného ve výši 1,- Kč.

Přestože je památník hlavně mementem tragických historických událostí, návštěva expozice Lidické galerie, Rodinného domu č. p. 116 nebo procházka Růžovým sadem míru a přátelství nabízí příjemné trávení volného času s jednoznačným poselstvím, že všechny hrůzy, ať jsou sebestrašnější, jednou pominou.

Pro ukrajinské děti jsou v Lidické galerii připraveny pracovní listy z dílny GASK.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.