10. ročník Lidických zimních večerů je dnes již historií

Tečku za ním udělal skvělý koncert Kladenského komorního orchestru pod vedením dirigenta Pavla Tomáška. A tak nám zbývá už jen krátké ohlédnutí v číslech.

Pořadatelé už mají připravenou většinu pořadů pro 11. ročník LZV, který bude zahájen 6. 10. 2015 Křeslem pro Josefa Vejvodu k jeho 70. narozeninám. Spolu s ním vystoupí v Lidické galerii špičkové umělkyně Kateřina Englichová a Jitka Hosprová s jejich hudebním poděkováním jubilantovi.

Diváci se mohou opět těšit na kvalitní pořady.

Statistika návštěvnosti za 10. ročník Lidických zimních večerů:
Celkem představení 31
Celkem návštěvníků 2 870
Průměr 93 diváků na představení (vloni 94)

Návštěvnost deseti ročníků za období září 2005 až březen 2015:
Po dobu trvání LZV se uskutečnilo celkem 244 představení a koncertů, které shlédlo 20 613 diváků, což je průměr 24 představení za sezónu a 84 diváků na představení.

Více informací o 11. ročníku Lidických zimních večerů naleznete zde.

Autor: M. Červencl

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.