Křest knihy Česká paměť

22. dubna 2015 se od 17 hodin uskutečnil křest knihy Česká paměť v Literární kavárně Nakladatelství Academia

V komorních prostorách Literární kavárny Nakladatelství Academia na Václavském náměstí se ve středu sešlo na dvě desítky čtenářů, kteří přišli společně s autory pokřtít monografii Památníku Lidice a Nakladatelství Academia s názvem Česká paměť.

Odborné slovo pronesly PhDr. Radka Šustrová a Mgr. Lubomíra Hédlová, editorky publikace. Zároveň zodpověděly dotazy přítomných hostů a popřály knize mnoho úspěchů na cestě ke čtěnářům.

Přítomnost některých autorů byla milou odměnou všem zúčastněným, neboť si zakoupené knihy měli možnost nechat podepsat a zároveň se o konkrétních příspěvcích dozvědět více informací.

Publikaci Česká paměť můžete zakoupit prostřednictím našeho e-shopu zde.

Autor: L. Hédlová

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.