Newsletter na červen

Červen v Památníku Lidice: pietní vzpomínka k 74. výročí vyhlazení obce Lidice, vyhlášení výsledků soutěže Lidice pro 21. století, Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice, výstava Nansenova nadace a výstava Cesta k velkému vítězství nad nacismem

Od 1. června začínají ve výstavních síních u muzea Památníku Lidice dvě nové výstavy. Pod Tribunou můžete zhlédnout ojedinělou výstavu Cesta k velkému vítězství nad nacismem: Od Stalingradu do Prahy, v In Memoriam bude připravena výstava Nansenova nadace - nečekaná záchrana ze severu.

11. června 2016 se od 10 hodin uskuteční pietní vzpomínka k 74. výročí vyhlazení obce Lidice za účasti přeživších pamětníků. Pietnímu aktu bude předcházet mše na základech kostela svatého Martina.

15. června 2016 v 10 hodin bude na zahradě Lidické galerie zahájeno slavnostní vyhlášení výsledků vědomostní soutěže Lidice pro 21. století.

V prvním patře Lidické galerie můžete až do konce listopadu navštívit 44. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma Škola? Vzdělání! K výstavě jsou připraveny zajímavé edukační programy pro děti všech věkových kategorií.

V kabinetu Lidické sbírky je až do 30. června zpřístupněna Komorní výstava maleb slovenské umělkyně Barbary Tomanové.

Celý připravený program naleznete zde.

Autor: J. Chourová Plachá

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.