Newsletter na únor

Únor v Památníku Lidice – výstavy, semináře, Lidická simultánka, Lidické zimní večery a masoputní dílna

V polovině února končí v Lidické galerii výstava portrétních fotografií Jiřího Jiroutka Osobnosti. Neváhejte proto využít poslední příležitosti k její návštěvě.

Následovat bude další výstava fotografií autorů Jiřího Žalmana a Lukáše Legáta Na Aljašce jsme nebyli. Vernisáž se uskuteční 22. února od 17 hodin v prvním patře Lidické galerie.

V kabinetu Lidické sbírky je ke zhlédnutí Kolekce kreseb známého českého malíře a ilustrátora Adolfa Zábranského věnovaná ilustraci pro děti.

Ve výstavní síni Pod Tribunou stále probíhá výstava realizovaná v souvislosti se 700. výročím narození Otce vlasti Karel IV. v Braniborsku. Ve výstavní síni In Memoriam pokračuje putovní výstava o slavné Operaci Valkýra.

Pro mladé šachisty je 18. února připravena Lidická simultánka, tentokrát se světovými velmistry Julií Kočetkovou, Sergejem Movsesjanem a Davidem Navarou.

I v únoru se můžete těšit na kulturní pořady z cyklu Lidické zimní večery, tentokrát do křesla pro hosta usednou Tereza Bebarová, Václav Hybš, Marek Vašut a Karel Weinlich.

Vzdělávací oddělení pořádá 26. února od 9 do 16 hodin seminář pro pedagogy nazvaný Lidice místo paměti, kde se svými příspěvky vystoupí lektoři Mgr. Jaroslav Pinkas (ÚSTR) a PhDr. Vojtěch Kyncl, Ph.D. (HÚ AV ČR).

27. února od 14 do 17 hodin můžete se svými dětmi navštívit výtvarnou dílnu Masopust a výtvarné řádění v Lidické galerii. Naučíte se vytvořit originální masopustní masky, užijete si zábavných her a protančíte odpoledne.

Více informací o připraveném programu nalezente zde.

Autor: J. Chourová Plachá