Památník Lidice na veletrzích cestovního ruchu

Od ledna do dubna 2015 byl Památník Lidice prezentován na sedmi veletrzích cestovního ruchu v České republice i zahraničí.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu "Go a RegionTour 2015" v Brně
Od 15. do 18. ledna 2015 se zástupci Památníku Lidice zúčastnili veletrhu GO a RegionTour, kde vystavovali "Pod křídly Asociace cestovních kanceláří České republiky" za účelem propagace Památníku Lidice, NKP Ležáky a KP Lety.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu "ReisenMarkt" 2015 v Drážďanech
Zástupci Památníku Lidice ve dnech od 29. ledna do 1. února 2015 prezentovali na veletrhu cestovního ruchu "ReisenMarkt 2015" v Drážďanech NKP Památník Lidice, NKP Ležáky i KP Lety v prezentačním stánku, který byl součástí komplexu prezentačních stánků Tschechische Republik - Czech Tourism.

Veletrh cestovního ruchu "Holiday World 2015" v Praze
Ve dnech 19. až 22. února 2015 se konal mezinárodní veletrh cestovního ruchu "Holiday World" na holešovickém výstavišti v Praze. Památník Lidice se zde prezentoval již tradičně "Pod křídly Asociace cestovních kanceláří České republiky".

Veletrh cestovního ruchu "Dovolená a region 2015" v Ostravě
Ve dnech 6. až 8. března 2015 byl Památník Lidice prezentován svými zástupci na veletrhu "Dovolená a region", který se tradičně konal na výstavišti Černá Louka v Ostravě. Zájem návštěvníků veletrhu o činnost PL byl ohromující.

Veletrh cestovního ruchu "Infotour a cykloturistika 2015" v Hradci Králové
Na veletrhu cestovního ruchu "Infotour a cykloturistika", který se konal v termínu 13. až 14. března 2015 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, prezentoval Památník Lidice svou činnost přítomným návštěvníkům i vystavovatelům.

Veletrh cestovního ruchu "Euroregiontour 2015" v Jablonci nad Nisou
Zástupci Památníku Lidice prezentovali NKP Památník Lidice, NKP Pietní území Ležáky a KP Lety také na veletrhu cestovního ruchu "Euroregiontour", který se konal 19. až 21. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Velký zájem o památníky ve správě PL projevila většina návštěvníků, což se pozitivně promítlo jak v množství rozdaných propagačních materiálů, tak v prodeji odborných historických publikací.

Veletrh cestovního ruchu "Regiony 2015" v Lysé nad Labem
V termínu 16. - 19. dubna 2015 probíhal veletrh cestovního ruchu "Regiony" v Lysé nad Labem. I zde měl Památník Lidice svůj prezentační stánek, kde jeho zástupci představovali činnost památníků obětem nacismu široké veřejnosti.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.