Památník Lidice navštívily děti ze spolku Avalone

V neděli 15. srpna připravil Památník Lidice ve spolupráci s Policií ČR a s vojáky z Velitelství teritoria v Táboře  program pro těžce nemocné děti ze spolku Avalone. Avalone je nestátní nezisková organice, která sdružuje popálené děti a děti s poruchou krvetvorby.

Děti se setkaly s ředitelem Památníku Lidice PhDr. Eduardem Stehlíkem, Ph.D., MBA a předsedkyní Vojenského fondu solidarity brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou.

Na zahradě Lidické galerie děti zhlédly práci policejních psů a koní. Prohlédly si Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu, jejímž ústředním tématem je „Robot a umělá inteligence“ a mohly si vyrobit vlastního robota. Nakonec navštívily lidický Rodinný dům č. p. 116 se stálou expozicí věnovanou výstavbě nových Lidic, jejich architektuře, bytové kultuře a každodennímu životu. Zájemci také absolvovali komentovanou prohlídku pietního území. Na závěr děti obdržely našeho dětského průvodce „Lidice. Procházka starou vesnicí“.

Děkujeme dětem a jejich doprovodu za návštěvu a příjemně strávenou neděli. Policii ČR děkujeme za vstřícnou spolupráci. Těšíme se na další návštěvu. 

Autor: Tamara Hegerová

MUZEUM PAMÁTNÍKU LIDICE JE UZAVŘENO Z DŮVODU REKONSTRUKCE. Ostatní expozice jsou přístupné veřejnosti.