Památník Lidice přivítal netradiční návštěvníky

Ve středu 17. června 2020 navštívili Památník Lidice příslušníci žateckého 41. mechanizovaného praporu „Generála Josefa Malého“, který je součástí 4. brigády rychlého nasazení Armády České republiky.

Vzácnou návštěvu přivítal osobně ředitel Památníku Eduard Stehlík, který si pro vojáky žateckého útvaru připravil přednášku o historii Lidic a poté je provedl po pietním území, kde až do června 1942 stávaly staré Lidice.

Zvláštní zastávky představoval hrob lidických mužů a Pomník dětských obětí války sochařky Marie Uchytilové.

Velice si vážíme toho, že k nám do Lidic vojáci naší armády zavítali a věříme, že bude spolupráce mezi Armádou České republiky a Lidicemi pokračovat i nadále.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.