V Památníku Lidice byla 14. 5. 2015 zahájena tradiční výstava kaktusů a sukulentů

Již 7. ročník výstavy kaktusů a sukulentů byl 14. května 2015 zahájen v Památníku Lidice. Jeho součástí je výstava "Zájmové činnosti ve školních družinách".

Pořadateli výstav jsou vedle Památníku Lidice, Český zahrádkářský svaz, Vzdělávací institut Středočeského kraje a Kluby kaktusářů z Kladna a Buštěhradu. Výstavu zahájili odborným slovem vedoucí družiny při ZŠ Buštěhrad Anna Holeyšovská a ředitel Vzdělávacího institutu Středočeského kraje Mgr. Jiří Holý. Pásku přestřihly symbolicky i dvě přeživší lidické děti - Jana Hanzlíková a Libuše Součková. 

Výstava je otevřena každý den od 9 do 18 hodin a potrvá do 17. května 2015. Vstup na výstavu je zdarma.

Autor: M. Červencl

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.