Remember Lidice. 50 let Lidické sbírky umění

Remember Lidice. 50 let Lidické sbírky umění

Autor: Lubomíra Hédlová
Jazyk: CZ, EN
Dostupnost: Skladem
Cena: 450,00 Kč

Katalog Lidické sbírky umění 20. a 21. století vydaný u příležitosti 50. výročí jejího založení.

René Block se po padesáti letech opět vrací do Lidic, aby po dvou předchozích donacích – z šedesátých a v poté z devadesátých let –  obohatil místní sbírku výtvarného umění o další více než čtyři desítky uměleckých děl.  

Jednoduché konstatování, významné datum, skvělý galerista s obrovským smyslem pro to důležité, co umění přináší společnosti... Ale jak se to celé přihodilo, jaký to má význam? Lidice jsou i 75 let od svého zániku a následné obnovy stále fenoménem na mnoha úrovních.

Jednou z těchto úrovní je bezesporu kreativita reprezentovaná vizuálním uměním, kterou osud Lidic vzbuzoval a dodnes vzbuzuje. Pomocí umění lze vyjádřit nevyslovitelné, umění má schopnost vlastními výrazovými prostředky sdělit více, než je možné vyjádřit verbálně, a snad lze s jeho pomocí pohnout společnost k vlastní reflexi. Umění v Lidické sbírce se o to jistě snaží.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.