Území cizího žalu

Území cizího žalu

Autor: Eva Štolbová
Jazyk: CZ
Dostupnost: Skladem
Cena: 135,00 Kč

Kniha Evy Štolbové je ojedinělá v mnoha ohledech. Dobou, okolnostmi vzniku, osobnostmi obou aktérů i nezvyklou látkou.

Je reminiscencí na 70. léta, kdy se svým přítelem, americkým klarinetistou Tony Scottem na jeho přání navštívila Lidice. Začali se zabývat vzpomínkami žen a výjimečnou interpretací jejich tragédie. Tony Scott byl jako politicky nepohodlný nakonec vyhoštěn a Evě Štolbové znemožněno pokračovat v práci. Po sametové revoluci se sedmdesátiletý Scott vrací a navazuje na přerušenou činnost.

Na jaře roku 2007 Scott v Římě umírá. Lidice zvou autorku ke spolupráci. Vzniká neobyčejná kniha trojího času. Vychází z autentických vzpomínek lidických žen z let 40tých, ukazuje boj o svobodný duchovní projev v letech 70tých a konečně přináší autorčinu reflexi z našeho 21. století.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.