Památník Lidice, Památník Terezín, Židovské muzeum v Praze, Nadační fond obětem holocaustu a Český osvětimský výbor, z.s.

pořádají

pedagogický seminář

„Prožitek potomků narozených přeživším nacistickou perzekuci a represi“

Zaměření: Seminář je věnovaný problematice pedagogického využití tzv. druhé generace postižených nacismem ve výuce o zločinech nacistického režimu a holokaustu. Traumaty způsobenými pronásledováním, ztrátou nejbližších a vězněním nebyli negativně postiženi pouze přeživší, ale v důsledku transgeneračního přenosu i jejich děti. Účastníci semináře budou seznámeni s metodikou pedagogické práce s touto problematikou a setkají se s pamětníky narozenými po válce do rodin postižených vyhlazením Lidic a holokaustem.

Termín: 7. - 8. 9. 2024.

Místo konání: Památník Lidice a Památník Terezín.

Kapacita: 20 účastníků.

Účastnický poplatek: 1200 Kč.

Ubytování: Pro všechny účastníky bude zajištěno ze 7. na 8. září 2024 v Terezíně; v případě potřeby je možné požádat o ubytování v Lidicích z 6. na 7. září 2024 (ovšem účastnický poplatek pro zájemce o ubytování v Lidicích bude navýšen na 1500 Kč).

Stravování: v sobotu 7. 9. bude pro účastníky připraven oběd, večeře a průběžné malé občerstvení; v neděli 8. 9. bude zajištěna snídaně, oběd a průběžné malé občerstvení. 

Doprava: Účastníci se sami dopraví do Lidic; z Lidic do Terezína bude zajištěn společný mikrobus; z Terezína domů se účastníci dopraví sami.

Partneři: Památník Lidice, Památník Terezín, Nadační fond obětem holocaustu, Židovské muzeum, Český osvětimský výbor.

Program: Viz příloha.

Kontakt k podávání informací:

Památník Terezín:Mgr. Helena Palová; palovapamatnik-terezin.cz; tel.: (+420) 416 782 225                                                    Bc. Jana Sumičová; sumicovapamatnik-terezin.cz; tel.: (+420) 416 782 225

Památník Lidice: Mgr. Kamila Varaďová, varadovalidice-memorial.cz, tel.: (+420) 731 528 798

Initiates file downloadProgram ke stažení zde

Initiates file downloadLeták ke stažení zde

Storno podmínky:

Zruší-li účastník semináře přihlášení méně než 7 dní před jeho zahájením, poplatek není možné vrátit.

Zajistí-li účastník za sebe náhradníka, storno poplatky platit nemusí.