Češi proti Hitlerovi

Češi proti Hitlerovi

Autor: Eduard Stehlík, Martin Brabec
Jazyk: CZ
Dostupnost: Skladem
Cena: 299,00 Kč

"Hrdinové a hrdinky protihitlerovského odboje v rozhovoru s předním odborníkem na vojenské dějiny" Galerie osudů českých mužů a žen, kteří se dokázali postavit nacistickému režimu, je více než rozlehlá. Vstupte do ní prostřednictvím rozhovoru s předním odborníkem na vojenské dějiny Eduardem Stehlíkem – portréty jednotlivých hrdinů a hrdinek jsou založeny na svědectvích a fotografiích sesbíraných v průběhu mnoha desítek let. Rozhovor, jejž vedl novinář a dokumentarista Martin Brabec, je zároveň sondou do rozmanité a často napínavé práce historika.

Rozhovor, který s historikem a předním odborníkem na vojenské dějiny

Eduardem Stehlíkem vedl novinář a dokumentarista Martin Brabec, se točí

okolo nespočetných osudů českých mužů a žen, kteří se dokázali postavit

nacistickému režimu. Eduard Stehlík se desítky let věnoval zachycování

jejich svědectví a je proto osobou z nejpovolanějších k tomu představit

tyto hrdiny a hrdinky. Rozhovor je zároveň sondou do práce historika,

ukazuje její krásu a mnohotvárnost. Knihu doprovázejí portrétní

medailonky vybraných postav.

Zdroj: www.albatrosmedia.cz

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.