Jak naplánovat prohlídku

Památník Lidice mimo vhledu do historie nabízí velké množství volnočasových aktivit, výstav, nebo také promítání historických filmů či dokumentů.

Pokud vás zajímají historické události v roce 1942 a osudy lidí, kteří zde tehdy žili, doporučujeme navštívit stálou expozici v muzeu a projít se po pietním území, tedy po území bývalé obce. Zde naleznete několik zastávek, jako jsou např. základy starého kostela nebo školy, hrob lidických mužů nebo sousoší dětí. V muzeu nahlédnete do každodennosti předválečných Lidic, zprostředkované rodinnými fotografiemi, prožijete tragédii obce a setkáte se s pamětníky na filmovém pásu.

V blízkosti muzea se nacházejí dvě další výstavní síně, pojmenované Pod Tribunou a In Memoriam, které hostí krátkodobé výstavy především historického charakteru. Vstup je zdarma.

Lidice dnes ale nežijí jen minulostí, takže zde můžete navštívit galerii, kde se nachází ve stálé expozici Lidická sbírka moderního umění a také různé další krátkodobé umělecké výstavy. Mezi nimi je to například každoročně Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice. Zde máte možnost zhlédnout historické filmy a dokumenty podle svého výběru, galerie nabízí rovněž příjemnou restauraci.  

Za váš zájem rovněž stojí procházka současnou obcí, budovanou od roku 1947 v tehdy nejpokrokovějším duchu, nebo zhlédnutí Růžového sadu, který spojuje starou a novou obec.

Můžete se nechat provést vyškolenými průvodci (na objednání), nebo si zdarma stáhnout audioprůvodce pro chytré telefony.

Níže nabízíme možné okruhy vaší prohlídky spolu s časovým odhadem.

Organizovaným skupinám doporučujeme prohlídku objednat předem.

Okruh o délce 1,5 hodiny

Muzeum – pietní území – Lidická galerie

Prohlídka Opens internal link in current windowstálé expozice v muzeu
Prohlídka Opens internal link in current windowpietního území a Opens internal link in current windowrůžového sadu bez průvodce (lze si stáhnout audioprůvodce do chytrého telefonu)
Přesun z pietního území do Lidické galerie
Prohlídka Opens internal link in current windowstálé expozice v galerii, Opens internal link in current windowkrátkodobé výstavy

Prohlídku je možné začít buď v muzeu, nebo v galerii.

Okruh o délce 3 hodiny

Muzeum – pietní území s průvodcem – Lidická galerie

Prohlídka Opens internal link in current windowstálé expozice v muzeu
Prohlídka krátkodobých výstav v prostorách Pod Tribunou a In memoriam
Návštěva Opens internal link in current windowpietního území a Opens internal link in current windowrůžového sadu s průvodcem
Přesun z pietního území do Lidické galerie, individuální prohlídka nových Lidic
Prohlídka Opens internal link in current windowstálé expozice v galerii, Opens internal link in current windowkrátkodobé výstavy
Návštěva zahrady Lidické galerie

Prohlídku je možné začít buď v muzeu, nebo v galerii.

Individuální prohlídka na přání návštěvníka

Výběr z výše uvedených možností, rezervujte na objednavkylidice-memorial.cz. V objednávce prosím specifikujte své požadavky (délka prohlídky, zvláštní požadavky).