Lidické podvečery s hvězdami IV

Lidické podvečery s hvězdami IV

Autor: kolektiv autorů
Jazyk: CZ
Dostupnost: Skladem
Cena: 100,00 Kč

Památník Lidice představuje v pořadí již čtvrté pokračování úspěšného cyklu publikací Lidické podvečery s hvězdami. Kniha nabízí poutavé přepisy rozhovorů s významnými hosty z umělecké, historické i vědecké sféry, kteří v minulé sezóně usedali do křesla pro hosta v rámci lidického fenoménu - Lidických zimních večerů.

V knize se objevují: Vladimír Brabec, Ivo Jahelka, Václav Hudeček, Jan Cimický, Kateřina Brožová, Jiří Krytinář, Jan Kanyza, Naďa Konvalinková, Jan Potměšil, Vladimír Remek, Jan Rosák, Bára Štěpánová, Tereza Kostková, Antonín Panenka, Barbora Hrzánová.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.