Lidické podvečery s hvězdami V

Lidické podvečery s hvězdami V

Autor: kolektiv autorů
Jazyk: CZ
Dostupnost: Skladem
Cena: 100,00 Kč

Památník Lidice představuje v pořadí již páté pokračování úspěšného cyklu publikací Lidické podvečery s hvězdami. Kniha nabízí poutavé přepisy rozhovorů s významnými hosty z umělecké, historické i vědecké sféry, kteří v minulé sezóně usedali do křesla pro hosta v rámci lidického fenoménu - Lidických zimních večerů.

V knize naleznete rozhovory s Petrem Nárožným, Jaroslavem Čvančarou, Ladislavem Vízkem a Vladimírem Šmicerem, Martinem Dejdarem, Martinem Zounarem, Romanem Vojtkem, Marcelou Holanovou, Milanem Šteindlerem, Jiřím Vaníčkem, Josefem Náhlovským, Miroslavem Bártou, Janem Pirkem, Janem Čenským, Stanislavem Hložkem, Jiřím Lábusem a Jaroslavou Kretschmerovou, Josefem Dvořákem, Zlatou Adamovskou, Vlastimilem Vondruškou a ředitelem Památníku Lidice Miloušem Červenclem.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.