Lidické podvečery s hvězdami VI

Lidické podvečery s hvězdami VI

Autor: kolektiv autorů
Jazyk: CZ
Dostupnost: Skladem
Cena: 160,00 Kč

Památník Lidice představuje v pořadí již šesté pokračování úspěšného cyklu publikací Lidické podvečery s hvězdami. Kniha nabízí poutavé přepisy rozhovorů s významnými hosty z umělecké, historické i vědecké sféry, kteří v minulé sezóně usedali do křesla pro hosta v rámci lidického fenoménu - Lidických zimních večerů.

V knize naleznete rozhovory s Petrem Voldánem, Milanem Lasicou, Petrem Štěpánkem, Petrem Vichnarem, Pavlem Šporclem, Miloslavem Dočekalem, Libuší Švormovou, Bárou Kodetovou, Otakarem Brouskem ml., Danou Drábovou, Miroslavem Bártou, Petrem Rychlým, Jarmilou Kratochvílovou, Janou Švandovou, Helenou Vondráčkovou, Jiřím Svobodou, Petrem Jandou, Monikou Absolonovou, Pavlem Kosatíkem, Ladislavem Špačkem, Lucií Bílou, Jaroslavou Obermaierovou, Jolanou Voldánovou, Václavem Klausem, Sergejem Movsesjanem a Davidem Navarou.

145 stran, ISBN 978-80-80072-02-7

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.