Lidické podvečery s hvězdami VII

Lidické podvečery s hvězdami VII

Autor: kolektiv autorů
Jazyk: CZ
Dostupnost: Skladem
Cena: 120,00 Kč

Památník Lidice představuje v pořadí již sedmé pokračování úspěšného cyklu publikací Lidické podvečery s hvězdami. Kniha nabízí poutavé přepisy rozhovorů s významnými hosty z umělecké, historické i vědecké sféry, kteří v minulé sezóně usedali do křesla pro hosta v rámci lidického fenoménu - Lidických zimních večerů.

V knize naleznete rozhovory s Josefem Vejvodou, Zbigniewem Czendlikem, Robertem Vano, Petrem Horkým, Helenou Štáchovou, Felixem Slováčkem, Martinem Homolou, Miroslavem Bobkem, Karlem Rodenem, Marií Tomsovou, Alešem Hámou, Václavem Pačesem, Michalem Vieweghem, Terezou Bebarovou, Václavem Hybšem, Karlem Štědrým, Karlem Weinlichem, Kateřinou Neumannovou a Petrem Hořejšem.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.