Osmý ročník Ležáckého veršování byl opět úspěšný

8. listopadu 2022 se uskutečnilo tradiční Ležácké veršování opět v prostoru Multifunčkního centra Městského kultruního klubu Hlinečan v Hlinsku.

Památník Lidice a NKP Ležáky připravily ke Dni válečných veteránů celostátní recitační přehlídku pro děti a mládež "Ležácké veršování".

Přehlídka se koná za účelem zprostředkování vzájemné inspirace v oblasti přednesu a připomenutí si historických událostí spojených s ležáckou tragédií a Dne válečných veteránů.

Letošní ročník soutěžní přehlídky proběhl 8. listopadu 2022 v Multifunkční centrum Hlinsko. Záštitu nad letošním ročníkem převzal herec, moderátor a recitátor Alfréd Strejček, který si pro soutěžící připravil i úvodní videozdravici.

V porotě přehlídky zasedli přední čeští umělci Dana Černá, Marie Málková a Vilém Udatný, kteří také vystoupili s vlastními excelentními přednesy vybraných literárních textů a pedagožka Klára Litterová, která pro účastníky soutěže připravila tvořivé dramatické a hlasové dílny.

V rámci doprovodného programu vystoupili také kpt. Mgr. Milan Novotný, vojenský kaplan 43. výsadkový pluk v Chrudimi a a vedoucí prap. 2. komanda 43. výsadkového pluku v Chrudimi prap. Ondřej Fišar, kteří seznámili přítomné zejména s působením českých vojáků v zahraničních misích. Mezi vzácnými hosty jsme uvítali Jarmilu Doležalovou mladší a Jaroslava Choura, starostu obce Miřetice.

Gratulujeme všem mladým recitátorům ke skvělým výkonům na velkém divadelním jevišti.

Videosestřih z letošního ročníku naleznete Opens external link in new windowzde.

Tisková zpráva s výsledky ke stažení zde.

Autor: Jana Chourová Plachá