Vernisáž výstavy Tvorba pro Lidice

28. května 2015 proběhla ve výstavní síni In Memoriam vernisáž výstavy výtvarných děl studentů k uctění 73. výročí vyhlazení obce Lidice.

Výtvarná díla vytvořili učni ze středních škol z Hradce Králové, Jihlavy a německé firmy Grammer AG z Kümmersbrucku v rámci pokračujícího projektu Tvorba pro Lidice, který je organizován Odborovým svazem KOVO.

Vernisáže výstavy se zúčastnili zástupci všech zainteresovaných subjektů, lidičtí pamětníci paní Miloslava Kalibová, paní Marie Šupíková a pan Pavel Horešovský a děti ze základní školy, které byly v Lidicích na poznávací exkurzi.

Více informací o výstavě naleznete zde.

Autor: Jana Plachá

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.