Komentovaná prohlídka Lidické galerie

14. února 2024, od 17 hodin, Lidická galerie

Srdečně zveme na bezplatnou komentovanou prohlídku s kurátorem stálé expozice „Remember Lidice 1967-2017 [nová konstelace]“ a výstavy "intimita, oddanost, vášeň", která proběhne ve středu 14. února mezi 17. a 18. hodinou v Lidické galerii.

Rezervace prohlídky na odkazu: www.eventbrite.co.uk/e/813756988057

Těšíme se na Vás.
Během akce je vstup do Lidické galerie volný.

”Remember Lidice 1967–2017 [nová konstelace]”
Joseph Beuys, Jitka Válová, Afredo Jaar, Mona Hatoum, Gerhard Richter, a další.
kurátorka původní expozice: Luba Hédlová
kurátor nové konstelace: Miloslav Vorlíček

Německý kurátor a galerista René Block se v roce 2017 po půlstoletí vrátil od jeho již legendární berlínské výstavy “Hommage to Lidice” (1967), aby po dvou předchozích donacích obohatil Lidickou sbírku výtvarného umění o více než 40 nových uměleckých děl. Díky jeho štědrosti se během let do Lidické sbírky dostala díla od světově proslulých autorů, jakými jsou například Joseph Beuys, Gülsün Karamustafa, Afredo Jaar, Mona Hatoum a Gerhard Richter. Ve stále expozici jsou pak tato díla v přímém dialogu s tvorbou českých umělkyň*ů včetně Jitky Válové, Františka Foltýna a Olbrama Zoubka.Libuše Jarcovjáková, Běla Kolářová, Karel Malich, Zorka Ságlová, Květa Válová

"intimita, oddanost, vášeň"
kurátor Miloslav VorlíčekVýstava “intimita, oddanost, vášeň”, která představuje první tvůrčí setkání Libuše Jarcovjákové, Běly Kolářové, Karla Malicha, Zorky Ságlové a Květy Válové – pěti renomovaných českých autorek a autora v jedinečném výstavním prostoru Lidické galerie. Tato výstava je rovněž první otevřenou reflexí Lidické sbírky výtvarného umění, kdy poprvé v historii Lidické galerie se v jejích prostorách setkají společně jak díla ze sbírky, tak i ta mimo ni.

Obě expozice: do 3. března 2024
Otevírací doba: denně, kromě pondělí, od 9h do 17h