Stavíme nové Lidice

Stavíme nové Lidice

Autor: Luba Hédlová (ed.), Pavla Bechnerová, Martina Lehmannová
Jazyk: CZ/EN
Dostupnost: Skladem
Cena: 250,00 Kč

Kniha pojednávající o výstavbě nových Lidic v poválečném období, která otevírá novou kapitolu chápání Lidic, které jsou vedle symbolu lidické tragédie i symbolem naděje na nový život.

Kniha je rozdělena do pěti kapitol - Hnutí Lidice shall live a Barnett Stross, Výstavba nových Lidic, Vzorem socialistické budoucnosti, Lidická domácnost příkladem moderního bydlení a Lidická žena.

První kniha z dílny Památníku Lidice, která se komplexně věnuje poválečnému vývoji nových Lidic. Publikace byla vydána u příležitosti vzniku nové expozice s totožným názvem Stavíme nové Lidice v prosinci 2017.

Počet stran 182

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.