Sobě blíž

Projekt Sobě blíž – hudba, romský holokaust a historie Letů

termín: 31. 3. 2015

místo konání: Lety

Památník Lidice, Kulturní památka Lety, ve spolupráci s Cheiron T o. p. s., obecně prospěšnou společností založenou na principech komunitní práce, Vás srdečně zvou na unikátní vzdělávací program s názvem Sobě blíž.

Žáci se zajímavou formou dozví o historii Romů, jejich osudech za 2. světové války, holokaustu, uvidí představení romských tradic taneční vystoupení, prohlédnou si expozici a pietní území s přednáškou a mohou se těšit na vystoupení Báry Hrzánové a Mária Biháryho.

Vzdělávací program proběhne v úterý 31. 3. 2015 od 9:00 do 13:00 hodin v kulturním domě Lety u Písku. Vstupné je 50,- Kč za osobu. Svoz škol z Písecka a Táborska je zdarma.

Více informací naleznete v přiloženém plakátku.

Rezervujte na rezkova@lidice-memorial.cz, tel.: 739 690 566, 312 253 702.

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.