Letní příměstské tábory v Lidické galerii!


Letní příměstské tábory se v Lidické galerii uskuteční ve dvou termínech:

1. turnus od 11. 7. do 15. 7. 2022 - výtvarný příměstský tábor Cesty dětí do staletí

2. turnus od 22. 8. do 26. 8. 2022 - herecký příměstský tábor Děti dětem

Cena: 2 300,- Kč za 1 turnus/1 dítě (stravování a pitný režim, výtvarné potřeby, zážitkový program, odměny pro děti, péči instruktorů).

________________________________________________________________________________________

Tábor Cesty dětí do staletí

Je určený primárně pro děti ve věku 6 až 12 let

V dopoledním bloku čekají na děti výtvarné dílny, kterými děti provede zkušená lektorka paní Mgr. Václava Zamazalová. V odpoledním bloku se děti vydají za dobrodružstvím napříč staletími na motivy knihy "Cesty dětí do staletí" Kateřiny Schwabikové. 


Tábor herecký Děti dětem

Je určený primárně pro děti ve věku 8 až 15 let

Vaše dítě se stane součástí divadelního projektu Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Tento projekt se bude konat v zahradě Lidické galerie, kde vaše děti zahrají (zaimprovizují) staré české pohádky pro lidické nejmenší obyvatele, a nejen pro ně, ale také pro kohokoliv, kdo si bude chtít na chvilku odplout zpět do dětství.

 Co ještě čeká účastníka letního tábora Děti dětem?

 -  dramatizace hry, improvizace na dané téma

 -  rétorika formou hry

 -  práce s loutkou, výroba vlastní loutky

 -  taneční a pohybová průprava(chlapci, není čeho se bát, pohyb je přirozená vlastnost a vrcholové tanečníky z vás za týden neuděláme :)          

 -  výroba kulis, kostýmů, plakátku pro vlastní propagaci

 -  karneval s vlastní prezentaci své masky

 -  soutěž "Lidice hledá talent".

V případě hezkého počasí většina aktivit bude probíhat venku, ale máme i mokrou variantu  .

Vaše dítě nemusí být nutně umělecky nadané, aby se mohlo zúčastnit tohoto letního tábora, ale může si zkusit atmosféru těchto aktivit, které slouží hlavně pro odbourání studu a pomáhají k zapojení se do společenských aktivit. A co nesmí chybět? Především legrace! 

Vyplněnou přihlášku, prosíme, odevzdejte na recepci Lidické galerie, kde je také možné zaplatit poplatek za tábor nebo ji pošlete s podpisem na email: edulidice-memorial.cz

Celou cenu je nutné uhradit před konáním tábora, a to nejpozději do 1. 7. 2022 pro 1. turnus a do 8. 8. 2022 pro 2. turnus! 

Pro více informací se obraťte na: edulidice-memorial.cz, nebo tel.: 778 735 785, 312 253 702

Plakát Initiates file downloadCesty dětí do staletí

Plakát Initiates file downloadHerecký tábor

Initiates file downloadPřihláška Cesty dětí do staletí

Initiates file downloadPřihláška Herecký tábor

Přes léto můžete navštívit výstavu Lidice (v) minulosti s ukázkami 3D modelu obce Lidice ve výstavní síni Pod Tribunou naproti muzeu Památníku Lidice. Dále výstavu Příběh české vsi ve výstavní síni In Memoriam. Vstupné na obě výstavy zdarma.

V Lidické galerii navštivte 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice na téma "Moje muzeum" nebo stálou sbírku umění 20. a 21. století Remember Lidice. V sousedství galerie zhlédněte původní rodinný dům z 50. let 20. století s expozicí o výstavbě poválečných Lidic.